Jeff Sanders
Szkolenie ze starokalifornijskiego stylu jazdy (vaquero horsemanship)

 

Od 3-4 września zapraszamy na szkolenie z trenerem ze Stanów Jeffem Sandersem, które odbędzie się w WRTC Furioso w Starych Żukowicach.

2 września wieczór planujemy zacząć część teoretyczną (ta część jest bezpłatna dla uczestników kursu)

 

Vaquero Horsemanship  ma swoje początki w średniowiecznej Europie. Konie używane w bitwach musiały posiadać te same umiejętności, które są nadal konieczne w dzisiejszych czasach w przypadku koni pracujących z krowami ( jest to przede wszystkim niesamowita lekkość, zwrotność i harmonia podczas jazdy).

 

Hiszpanie, którzy przybyli do Ameryki podczas konkwisty, przywieźli ze sobą tradycje jeździeckie, które najwierniej są kontynuowane poprzez osoby jeżdżące w wyżej wymienionym stylu, czyli poprzez tzw. „californios” / „vaqueros”.

 

Jeff Sanders wychował się na ranczo w środku oryginalnego regionu vaqueros, gdzie tradycja ta przekazywana jest w nie zmienionej formie od pokoleń i miał szczęście wyrastać od najwcześniejszych lat wśród tradycji vaquero horsemanship. Od wczesnego dzieciństwa pracował na ranczo, uczestniczył w pierwszych zawodach reiningowych w wieku 6 lat!

 

Szkolenie skierowane jest do osób jeżdżących we wszystkich stylach jeździeckich, zarówno  rekreacyjnie, jak i sportowo. Bo kto z nas nie chciałby osiągnąć idealnej harmonii i lekkości jazdy ze swoim koniem? I mieć konia, który idealnie odpowiada na sygnały i w związku z tym możemy polegać na nim w każdej sytucji?

 

Vaqueros trenują konie na początku na tzw kalifornijskim hackamore (bosalu), więc najlepiej byłoby uczestniczyć w szkoleniu jeżdżąc na bosalu, ale istnieje oczywiście możliwość jazdy na innym kiełźnie. Około 10 procent szkolenia to praca z ziemi, reszta to jazda. Nie jest to szkolenie z tzw „jeździectwa naturalnego”, chcemy się skupić przede wszystkim na ćwiczeniach gimnastyczno- rozluźniających i na osiągnięciu wiekszej lekkości i harmonii podczas jazdy.

 

 Koszt szkolenia:

 

300 zl od uczestnika z koniem (przy zapłacie do końca lipca)

100 zł od widza (przy zapłacie do końca lipca)

 

350 zł od uczestnika z koniem

125 zł od widza  przy późniejszej wpłacie

 

 

Ilość miejsc z końmi ograniczona i będzie decydowac kolejność wpłat!

 

Możliwość pożyczenia konia na szkolenie.

 

Więcej informacji:

 

justynasilversand@gmail.com

+48 503 563 750


Strona główna